Öğretmenler Gazetesi

2. Dönem Destekleme ve Yetiştirme Kursu Başvuruları

2. Dönem Destekleme ve Yetiştirme Kursu Başvuruları
724 Okundu
24 Ocak 2019 - 4:39

3. KURS MERKEZLERİ

3.1. Kurs merkezi olmak isteyen örgün/yaygın eğitim kurumları açmak istediği kursları, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenip e-kurs modülüne konulan dersler arasından seçer. İş takvimi doğrultusunda kurs merkezi müracaatını yaparak e-kurs modülüne işler. Kursların ders bazlı açılması esastır.

3.2. DYK yönergesi ve e-kılavuzunda belirtilen planlama ve uygulamalar haricinde kaymakamlık veya valilik oluru ile herhangi bir kurs DYK kapsamında açılamaz. İş ve işlemleri modül üzerinden yürütülmeyen kurslar “Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları” kapsamında değerlendirilemez.

3.3. Kurs merkezi olan halk eğitimi merkezleri, kurslara katılmak isteyen kursiyerler ile açık öğretim okullarına devam etmekte olan öğrencilere e-kurs kullanım şifresi verir.

3.4. Kurs öğretmenleri tarafından hazırlanan ders planlarını inceleyip onaylar. Onaylanan planların kurs öğretmenleri tarafından uygulanmasının takibini yapar.

3.5. Aynı dersten aynı öğretmene birden fazla sınıf açılması halinde e-Kurs modülü üzerinden öğrencilerin bir önceki yıla ait AYBP, kursiyerlerin ise diploma notu gibi ölçülebilir kriterlerini de dikkate alarak sınıf oluşturur.

3.6. Kursa başvuru yapan kadrolu öğretmenlerin e-kurs modülü üzerinden sınıflara atamasını yapar, ihtiyaç olması hâlinde e-kurs modülünü kullanarak il/ilçe komisyonundan ders ücreti karşılığında görevlendirilmek üzere öğretmen talebinde bulunur.

3.7. Kurs merkezleri, görev veremedikleri veya görev verildiği hâlde girebilecekleri azami ders saatini dolduramayan öğretmenlerin diğer kurs merkezi tercihlerinde de görev alabilmesi için e-kurs modülü üzerinden “Ders tamamlama” butonunu işaretleyerek diğer tercihlerinde görev almasını sağlar.

3.8. Kurs merkezi, görevine ihtiyaç duyulmayan öğretmenler için “İhtiyaç fazlası bildir” butonunu tıklayarak öğretmenlerin diğer tercihlerine yönlendirilmesini sağlar.

3.9. Kurslara ait haftalık ders programını e-kurs modülü üzerinden yapar ve ilgililere duyurur.

3.10. Kurs plan ve programlarının uygulanmasını sağlamak amacıyla gerekli tedbirleri alır.

3.11.Kurs çalışmalarında yönetici, öğretmen ve personel görevlendirmeleri ile yapılacak ücret ödemelerine ilişkin iş ve işlemleri yürütür. Kursun işleyişi ile ilgili idari, mali ve diğer hususlarla ilgili her türlü iş ve işlemleri yapar.

3.12.Kurslarda görev alan öğretmen ve personel ile kurslara katılan öğrencilere ilişkin devam, devamsızlık takibini yapar.

3.13. Kurs merkezince tutulması gereken defter ve dosyaları tutar.

3.14. DYK’ların işleyişini, düzen ve disiplinini sağlayıcı tedbirleri alır.

3.15. Yönerge hükümlerine göre verilen diğer görevleri yapar.

DYK TAKVİMİ

ÖĞRETMEN ATAMALARI GRUBUMUZA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ..

SÖZLEŞMELİ VE ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER SAYFAMIZA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

2018 - Öğretmenler Gazetesi Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.