Öğretmenler Gazetesi

Öğretmenlere Uygulanacak Teşvik Miktarı

Öğretmenlere Uygulanacak Teşvik Miktarı
509
29 Ekim 2018 - 1:34

Öğretmenlere Uygulanacak Teşvik Miktarı

Bakan Selçuk öğretmenlere verilecek teşvik ile ilgili konuştu;

Geri kalmış bölgelerde çalışan öğretmenlere yönelik teşvik sistemiyle ilgili soru üzerine Bakan Selçuk, geçmişte kalkınmada öncelikli bölgeler çerçevesinde bazı tazminatların, ek ödemelerin yapıldığını, bunun Meclis kararıyla olduğunu hatırlattı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nde bir bakanının “Tazminat şu kadar olacak” demesinin hukuken mümkün olmadığına işaret eden Selçuk, kendilerinin Meclis´e bakış açılarını ifade edebileceklerini anlattı. Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, şöyle konuştu: “Bu bakış açısında da şu var, kalkınma da öncelikli bölgeler anlamında üç ayrı bölge var. B

u üç ayrı bölge için değişen tazminat oranları söz konusu. Şehir merkezinde, köylerde olması ya da X, Y şehrinde olmasına göre bunlar değişecek. O sebeple biz bunun tahmini miktarları, il merkezlerinde, illerin ilçelerinde ya da köylerinde görev yapan öğretmenlere yönelik simülasyonlarımız var, hazır ama bu simülasyonları, henüz bunu ilan etmeyeceğimiz için göstermiyorum. Kuruşu kuruşuna rakam olarak bizim tahmini hesaplarımız var. İllerin adı da var. Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Erzurum, Iğdır, Kars bir grupta, Bayburt,  Erzincan, Şanlıurfa bir grupta. Bütün bunların çalışmaları yapılmış, bitmiş vaziyette. Biz bunu sadece bir teklif olarak göndereceğiz. Meclis karar verecek.”

TWİTTER SAYFAMIZA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ…
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ…
ÖĞRETMEN ATAMALARI PLATFORMU GRUBUNA  KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    2018 - Öğretmenler Gazetesi Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.