Öğretmenler Gazetesi

1 Mayıs’ta Ek Ders Ücreti Ödenir Mi?

1 Mayıs’ta Ek Ders Ücreti Ödenir Mi?
1.207 Okundu
24 Nisan 2019 - 21:23

Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 27/072007 tarih ve 49720 sayılı yazısının 1. maddesinde; “1) İlgili Karara göre Yönetmeliğe göre;

Cumhuriyet Bayramı, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, Zafer Bayramı nedeniyle tatil edilen günlerde öğretmenlerin üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacaklardır.

Aynı şekilde mahallî bayram ve kurtuluş günlerinde de ek ders kesintisi olmamaktadır. Millî Eğitim Bakanlığı, resmi tatil olsa da 1 Mayıs’ın millî ve mahallî bir bayram olmadığı gerekçesiyle derse giremeyen öğretmenlere, bu öğretmenler ders, ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılamayacaklarından, ek ders ücreti ödemeyecektir.

ÖĞRETMEN ATAMALARI GRUBUMUZA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ..

SÖZLEŞMELİ VE ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TWİTTER SAYFAMIZA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

2018 - Öğretmenler Gazetesi Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.